Apel Biskupa Łowickiego o zaangażowanie Wiernych w peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży

21 SIERPNIA 2015

Czcigodni Bracia Kapłani!
Kochani Diecezjanie!
Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Nasza wspólna droga „Z Rio do Krakowa” wchodzi w szczególną fazę. Przez dwa lata przygotowywaliśmy się duchowo oraz snuliśmy plany organizacji wydarzeń, które są bezpośrednio związane ze Światowymi Dniami Młodzieży Kraków 2016 i wizytą w Polsce Papieża Franciszka.
W dniu 28 sierpnia b.r. Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona „Salus Populi Romani” przybędą do Diecezji Łowickiej, do dekanatu żyrardowskiego. W piątek wieczorem zawitają do parafii Jaktorów, gdzie pozostaną do Mszy św. porannej w sobotę, by później przejść pielgrzymią drogą do Międzyborowa, a następnie do Żyrardowa. Kontynuacja peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży na terenie Diecezji Łowickiej zostanie wznowiona 20 września i będzie trwała do 2 października br.

Papież Benedykt powiedział, że „należy zadbać, aby spotkanie z Krzyżem prowadziło do wewnętrznego spotkania w wierze z Tym, który umarł za nas na krzyżu, dla nas zmartwychwstał i żyje, by obudziło w nas pamięć o Jezusie, uwielbienie i wdzięczność dla Niego i pociągnęło do oddania Jezusowi życia”.

Zwracam się z ogromną prośbą do Wszystkich Kapłanów i Wiernych Diecezji Łowickiej o współdziałanie w peregrynacji Symboli. Krzyż i Ikona są szczególne nie przez to, jak się zewnętrznie prezentują, ale poprzez ładunek milionów ludzkich cierpień, trosk, tragedii, nawróceń, które z tymi Symbolami związali ludzie dotykający ich z wiarą.

Zapraszając Was na trasę peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży oraz na celebrację przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, dziękuję za każdą cząstkę dobra, którą zechcecie wnieść w te szczególne wydarzenia.

Wasz Biskup
+Andrzej F. Dziuba

Łowicz, dnia 12. 08. 2015 r.