List Biskupa Ordynariusza w sprawie ŚDM

11 CZERWCA 2016

Drodzy Kapłani, Drogie Siostry Zakonne!
Drodzy Diecezjanie, Kochana Młodzieży!

Kończy się rok szkolny i akademicki – już niedługo wakacje. Ten letni czas odpoczynku od nauki – dla niektórych również od pracy – dla Was Młodzi, może okazać się wyjątkowy i niepowtarzalny. W całej Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, doświadczycie swoistej wymiany kultur całego świata. W naszej diecezji spotkacie Włochów, Francuzów, Białorusinów, którzy przez pięć dni będą przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W Światowym Centrum Bożego Miłosierdzia, w mieście św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, będziecie mogli świętować z młodzieżą całego świata.

Zapraszam Was do uczestnictwa w spotkaniu z młodymi i Papieżem Franciszkiem. Jest jeszcze szansa, aby wspólnie z młodzieżą naszej diecezji przez osiem dni uczestniczyć w ŚDM na polu namiotowym w „Miasteczku Łowickim pod Krakowem”. Do 20 czerwca br. można zarejestrować się na stronie www.sdmlowicz.pl. W Krakowie będę z Wami wraz z trzydziestoma kapłanami, siostrami zakonnymi, lekarzami, ratownikami medycznymi, strażakami, ochroną i opiekunami.

Zanim pojedziemy do Krakowa, będziemy towarzyszyć młodzieży z zagranicy podczas tzw. „Dni w Diecezji”. Odkryjemy przed nimi bogactwo przyrodnicze, kulturowe, historyczne naszych „małych ojczyzn” oraz okażemy polską gościnność. O tym, w jaki sposób będziecie mogli się zaangażować i posługiwać w ramach wolontariatu, dowiecie się 25 czerwca br. na V Spotkaniu Ambasadorów i Wolontariuszy w stolicy swojego rejonu: Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach, Sochaczewie i Żyrardowie. Na to spotkanie zapraszam również uczestników wyjazdu do „Miasteczka Łowickiego pod Krakowem” – młodzież niepełnoletnią wraz z rodzicami lub opiekunami. Szczegóły dotyczące spotkania przekaże Wam wasz Ksiądz Proboszcz.

Dziękuję wszystkim rodzinom, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów w swoich domach. Dziękuję tym, które przyjmą młodzież i tym, u których – ze względu na mniejszą liczbę uczestników, niż planowaliśmy – nie będzie gości z zagranicy. Księża Proboszczowie przekażą stosowne informacje zainteresowanym.

Młodzież, jak i wszystkich diecezjan, zapraszam 23 lipca br. do Łowicza na wydarzenie centralne „Dni w Diecezji” – Dzień Wspólnotowy. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.30 na Starym Rynku; na Błoniach Łowickich doświadczymy radości wspólnoty w zabawie, rekreacji, sporcie; w muszli koncertowej zaaranżujemy Festiwal Narodów, a pod wieczór, o godz. 17.00, uwielbimy Boga koncertem ewangelizacyjnym pod nazwą „Horeb” .

Na radość i moc wakacyjnych wrażeń podczas „Dni w Diecezji” i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie niech Wam błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec i Syn, i Duch Święty.

+ Andrzej Franciszek Dziuba