List Biskupa Łowickiego na Dzień Życia Konsekrowanego

Czcigodni Bracia Kapłani,
Przewielebne Siostry Zakonne i Bracia Zakonni,
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,

Panu Bogu nieustannie dziękuję za dar osób konsekrowanych w Diecezji Łowickiej.
Dziękuję każdej Siostrze zakonnej, Ojcom i Braciom zakonnym, Wdowom i Dziewicom konsekrowanym, za Waszą modlitwę, służbę i życie według rad ewangelicznych. Pełnicie dla nas wszystkich bardzo ważną posługę w przedszkolach, szkołach, parafiach i różnych instytucjach kościelnych, szczególnie dziękuję Wam za opiekę nad ludźmi chorymi i potrzebującymi. Dziękuję Wam za to, że jesteście!

Z racji pandemii koronawirusa tegoroczny Dzień Życia ]Konsekrowanego będziemy świętować w inny sposób niż zawsze. Biorąc pod uwagę prośbę księdza biskupa Jacka Kicińskiego CMF, Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski, zachęcam do świętowania Dnia Życia Konsekrowanego we własnych parafiach. Nie będzie wspólnej uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Łowickiej, ale módlcie się razem w swoich parafiach i domach zakonnych.

Proszę Księży Proboszczów i Rektorów, aby podczas Mszy Świętych mogło mieć miejsce uroczyste odnowienie profesji zakonnej. Niech nie zabraknie też modlitwy o powołania zakonne i kapłańskie do naszych wspólnot zakonnych i naszego seminarium. Pięknie byłoby, gdyby osoby życia konsekrowanego mogły podzielić się charyzmatem własnego zgromadzenia i świadectwem życia. Niech połączy nas wszystkich modlitwa pełna dziękczynienia Bogu za każde powołanie do służby w Kościele, a zwłaszcza za te, które zrodziły się w parafiach w naszej diecezji.

Na czas świętowania i modlitwy z serca Wszystkim błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

+ Andrzej F. Dziuba
Biskup Łowicki