Łęczyca. I spotkanie synodalne

21 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 20 lutego w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbyło się pierwsze spotkanie synodalne dla rejonu łęczyckiego, który łączy trzy dekanaty: Piątek, Krośniewice i Łęczycę. Temu rejonowi dedykowano temat liturgii, sakramentów i Eucharystii – źródła wiary, nadziei i miłości oraz fundamenty budowania wspólnoty Kościoła. Wierni podczas spotkań będą zastanawiać się, po co są sakramenty, czy ludzie rozumieją ich znaczenie, co zrobić, aby Msza św. niedzielna była wydarzeniem, za którym tęskni coraz więcej osób, a także czego na Mszy św. brakuje, a czego jest za dużo.

Pierwsze spotkanie – zgodnie z prośbą papieża Franciszka – było Eucharystią. Na niej zgromadzili się wierni łęczyckiej parafii, ale także powołani dekretem biskupa członkowie grupy synodalnej z dekanatu w Piątku i Krośniewicach, którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

Przy stole eucharystycznym stanęli kapłani łęczyckich parafii: ks. Sławomir Sobierajski – dziekan i proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła, o. Franciszek Zienkiewicz OFM – gwardian klasztoru i proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy, o. Fabian Wikiera OFM oraz ks. Tomasz Jackowski – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach i koordynator synodu w rejonie łęczyckim.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl