„Rodzina Bogiem silna”

Po raz kolejny zapraszamy katechetów i nauczycieli innych przedmiotów na Pieszą Pielgrzymkę, która odbędzie się w sobotę 25 września br. Hasłem, tegorocznej Pielgrzymki będą słowa bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna”. Rodzina to podstawowa i newralgiczna komórka życia społecznego i religijnego. To pierwsza i najważniejsza szkoła życia, miłości i wiary. Znajduje ona szczególne miejsce w nauczaniu Kościoła. Potrzebuje szacunku, troski i wsparcia.  Podczas Pielgrzymki, będziemy mieli okazję snuć refleksję nad kondycją współczesnej rodziny i poszukiwać sposobów aby bronić jej i pomagać w przezwyciężaniu kryzysów i ataków na jakie jest narażona. Jako nauczyciele i świadkowie: „Rodziny Bogiem silnej” możemy zrobić bardzo dużo, pamiętając, że pieniądze, choć niezbędne, wszystkiego nie załatwią. Do przejścia mamy w tym roku  8 km. Spotkamy się w parafii św. Marcina w Słubicach skąd wyruszymy do parafii św. Józefa w Sannikach. Po drodze odwiedzimy „Dom Mocarzy”, który powstaje z inicjatywy Sióstr Zmartwychwstanek w Mocarzewie. Warto tam być. „Wybierz się (...) razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak”

Trasa: Słubice (kościół parafialny) godz. 9.00 – Sanniki (kościół parafialny)

Długość trasy :8 km

Odjazdy autokarów do parafii w Słubice:   Kutno 7.30 kościół św. Wawrzyńca (dekanaty: Kutno św. Wawrzyniec, św. Michała Arch, Krośniewice, Żychlin) Skierniewice 7.20 kościół św. Jakuba (oba dekanaty skierniewickie) Rawa Mazowiecka 6.50 kościół Niep. Pocz. NMP (dekanaty: Rawa Maz., Biała Rawska, Lubochnia, Nowe Miasto) Żyrardów 7.20 kościół MB Pocieszenia ( dekanaty: Żyrardów, Wiskitki, Mszczonów) Łowicz 7.50 Katedra – parking (dekanaty: Łowicz – Katedra, Łowicz – Św. Ducha, Głowno, Sanniki) Sochaczew 8.00 kościół św. Wawrzyńca (dekanaty sochaczewskie) Łęczyca 6.50 kościół św. Andrzeja (dekanat łęczycki, dekanat piątkowski)   Różaniec: katecheci par. św. Jana Chrzciciela

Liturgia Słowa na Mszy świętej katecheci i nauczyciele z par. Sanniki

Rozpoczęcie Pielgrzymki w kościele św. Marcina w Słubicach o godz. 9.00. Msza św. w kościele w Sannikach o godz. 13.00 Zakończenie ok. 15.00

Zapisy od dnia 06.09  do dnia 22.09.2019 tel. 046 830 07 82