Rok temu, zaproponowałem, że z ramienia Fundacji Małych Stópek sporządzę prezenty świąteczne dla mieszkańców pewnego zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Przyznam szczerze, że bardzo obawiałem się listy z życzeniami świątecznymi, które miała mi nadesłać siostra. 

 Gdy w końcu ją otrzymałem i spojrzałem na spis prezentów świątecznych, uśmiechnąłem się w duchu i pomyślałem: Przecież to tak niewiele. Przeważnie rodzice drżą na zapowiedź listu swojego dziecka do świętego Mikołaja. Obawiają się, że nie sprostają pragnieniom pociechy. To, co zobaczyłem na liście od siostry dyrektorki DPS-u, było jednak dalekie od przedświątecznych doświadczeń rodziców.

Każde z tych życzeń, osób z niepełnosprawnością intelektualną, było wyrazem ich radości z życia i tego, że nie potrzebują wiele, aby się cieszyć, mieć święta… aby było Boże Narodzenie.

Waldek (lat 20) – kapcie

Zosia (lat 32) – sweterek

Kuba (lat 27) – koszulka

Wiatraczek, czekolada, kosmetyki i tym podobne, dosyć skromne rzeczy, znajdziesz na liście życzeń podopiecznych DPS z całej Polski, odwiedzając stronę www.takniewiele.com.

 

Wejdź w zakładkę „Zrobię prezent” i obdaruj w te święta kogoś wyjątkowego.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek