Ks. Wiesław Wasiński – Kapelan Jego Świątobliwości

23 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 20 czerwca w kościele parafialnym w Wysokienicach o godz. 16:00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby. Podczas mszy św. proboszcz parafii św. Marcina – ks. Wiesław Wasiński – został podniesiony do godności Kapelana Jego Świątobliwości.

Ten tytuł honorowy przyznawany jest przez papieża na wniosek biskupa i mogą go otrzymać tylko kapłani szczególnie zasłużeni dla Kościoła, którzy ukończyli 65. rok życia. Dokument papieski potwierdzający nadanie godności  wręczył nominatowi bp Andrzej F. Dziuba.

Ksiądz Wiesław ma 74 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku z rąk Stefana kard. Wyszyńskiego. W swojej posłudze duszpasterskiej kieruje się wiernością Bogu i dobrem drugiego człowieka. Będąc proboszczem parafii pw. św. Marcina w Wysokienicach od 32. lat, dał się poznać jako dobry gospodarz i oddany duszpasterz. Dzięki niemu w Wysokienicach został wybudowany m.in. nowy kościół. Ksiądz Wiesław Wasiński z powodzeniem współpracuje zarówno z kapłanami, jak i z wiernymi, przez co cieszy się ich uznaniem.

Zdjęcie: ks. Łukasz Antczak