Ks. Stefan Wysocki – „Ignac” z Szarych Szeregów

9 MAJA 2017

W Wesołej rozbudował kościół, ozdobiony za jego staraniem polichromiami Jerzego Nowosielskiego, wybudował dom rekolekcyjny, który mógł przyjąć nawet 150 osób, powołał Fundację „Gniazdo Rodzinne”, której dziełem jest Dom Opieki Społecznej.

Za różnorodną działalność został odznaczony: Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Partyzanckim, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem „Pro Memoria” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uhonorowano go tytułami Weterana Walk, Zasłużonego dla Miasta Wesoła oraz Honorowego Obywatela Łowicza. Był również laureatem Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 15 maja w parafii Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej. Msza św. rozpocznie się o 10.30, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu na miejscowym cmentarzu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.