Krzemienica wita Matkę Boską

5 PAźDZIERNIKA 2016

Mimo deszczu i pogody zachęcającej do pozostania w domu wierni zgromadzili się na drodze, gdzie oczekiwali na przybycie Matki. Tęsknota i pragnienie spotkania z Miriam okazały się silniejsze. Wszyscy, którzy przybyli na to spotkanie doświadczyli matczynej dobroci i utwierdzili się w przekonaniu, że dba o swoje dzieci. W momencie, gdy Maryja przybyła do Krzemienicy przestał padać deszcz. To tak, jakby Matka płaszczem okryła swoje dzieci, które przyszły na spotkanie z nią. Podczas procesji do kościoła nie spadła ani jedna kropla wody, a gdy już wszyscy weszli do świątyni, ponownie zaczął padać deszcz.

Zabytkowy kościół z trudem pomieścił zgromadzony lud. Każdy chciał być jak najbliżej ikony. Strażacy pełnili wartę, kobiety i dziewczynki ubrane w regionalne stroje z podziwem i tęsknotą patrzyły Jej głęboko w oczy. U niejednej osoby obraz Matki wywołał łzy wzruszenia, niekiedy porównywalne do deszczu towarzyszącego przez całą Eucharystię, którą sprawował bp Józef Zawitkowski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.