Koronka na ulicach miast

30 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od kilku do kilkunastu osób zgromadzonych na ulicach miast. W małych grupkach, z różańcem w dłoni, czasem z transparentem, na którym widniały słowa „Jezu, ufam Tobie”. 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej – diecezjanie ponownie przystąpili do modlitewnej akcji.

Co roku tego dnia wierni w widocznych miejscach miast i miejscowości – na parkingach, przystankach autobusowych, skrzyżowaniach, przy centrach handlowych, instytucjach kultury – modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego za siebie i za cały świat.

W tym roku wielu małym grupom przyświecały intencje kapłanów, biskupów, prośby o pokój na świecie, uchronienie przed chorobami, wojną i głodem. Wierni modlili się także w intencjach sąsiadów zza wschodniej granicy, prosząc o zaprzestanie wojny i ocalenie życia.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Rawie Maz.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl