Konferencja prasowa dotycząca obchodów XXX-lecia istnienia Diecezji Łowickiej

18 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Na tydzień przed oficjalnymi obchodami jubileuszu XXX-lecia istnienia Diecezji Łowickiej w kurii diecezjalnej została zwołana konferencja prasowa. Wzięli w niej udział: biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, dyrektor muzeum diecezjalnego ks. kan. Stanisław Majkut, ekonom diecezjalny ks. kan. Adam Matysiak oraz rzecznik prasowy diecezji łowickiej ks. Zbigniew Kielan.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 12:00 wspólną modlitwą „Anioł Pański”. Następnie ks. Zbigniew Kielan przedstawił plan konferencji i przekazał głos bp. Osialowi, który krótko opowiedział o historii i działaniach diecezji. W kolejnym punkcie konferencji księża Adam Matysiak i Stanisław Majkut przekazali informacje dotyczące otwarcia krypt prymasowskich oraz historii samych prymasów. Przekazany został również komunikat dotyczący działań związanych z wojną na Ukrainie. Ks. Sławomir Sobierajski przedstawił zakres działań i możliwości diecezji łowickiej w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom.

W drugiej części konferencji prelegenci odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Na zakończenie spotkania bp Wojciech Osial udzielił zebranym błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński

Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy