Koncert on-line z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – 21.06.2020, godz. 20:00

19 CZERWCA 2020
ks. Kamil Goc

Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku.

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego.

W programie koncertu między innymi prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły zamówionej przez Polską Operę Królewską, Legenda i Caprise, H. Wieniawskiego, Ave Maria F. Schuberta, Laudate Dominum W. A. Mozarta, Panis Angelicus C. Francka, Lamb of God, Pie Jesu G. Foure, “Qui Tollis Peccata Mundi..” z ‘Petite Messe Solennelle’ Gioacchino Rossini. Paquita Variation z Baletu Le Corsaire do muzyki A. Minkus w choreografii M. Petipa, God is a God utwór skomponowany przez Kevina Millera do słów Kennetha Overtona, Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem baletu w choreografii Zofii Rudnickiej, “Łza” i Modlitwa “Na skrzydłach pieśni” S. Moniuszki, Medytacja z “Souvenir d’un lieu cher” P. Czajkowskiego, “Cadenza” na skrzypce solo K. Pendereckiego “Melodia” I. Paderewskiego, J.S.Bach “Gavotte z Partity” na skrzypce solo, Preludium z Baletu Chopiniana do muzyki F. Chopina w choreografii M. Fokina, “Znasz Li ten kraj” ze zbioru Śpiewników Domowych S. Moniuszki, pieśni M. Karłowicza: “Mów do mnie jeszcze” do słów K. Tetmajera i “Przed nocą wieczną” do słów Z. Krasińskiego, utwory fortepianowe F. Chopina wykonane przez znakomitych pianistów i wirtuoza gitary Adama Palmy, “Melodia” P. Czajkowskiego, ”Kaprys Polski” ze zbioru Miniatury Skrzypcowe G. Bacewicz .

Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line.

Emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia: www.jp2concert.com.