Koncert ku czci Jana Pawła II w Bedlnie

13 PAźDZIERNIKA 2015

W programie znalazły się fragmenty wypowiedzi polskiego papieża. Nawiązywały do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Było również odniesienie do trwającego obecnie synodu o rodzinie. Podczas niedzielnej Mszy św. w kościele parafii św. Floriana w Bedlnie wystąpili uczniowie miejscowego Gimnazjum im. Jana Pawła II, wspomagani przez kilkoro młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Pniewie. W obu tych placówkach uczy katechetka Jadwiga Wasilewska.

– Kiedy tylko pierwszy Dzień Papieski został ogłoszony, postanowiłam, że będziemy przeżywać go w artystycznej formie. I tak co roku młodzież występuje na Mszy św. Mieliśmy teraz trochę kłopotów, bo niektórzy uczniowie się rozchorowali i cześć partii wokalnych w ostatniej chwili musieli przejąć inni. Ale udało się – mówi pani Jadwiga, którą też dopadło zapalenie krtani. Jako katechetce zależało jej na przekazaniu wiernym, że Dzień Papieski jest dobrą okazją do modlitwy za rodziny i biskupów obradujących na synodzie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania.

Podczas koncertu zgromadzeni w kościele usłyszeli m.in. pieśń „Moje miasto Wadowice” i piosenkę „Modliła się dziewczyna” z repertuaru Brathanków.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.