Koncert „Góry Błogosławieństw” na wzgórzu zamkowym w Sochaczewie

30 MAJA 2016

„Góra Błogosławieństw” to zespół złożony z profesjonalistów oraz amatorów. Do koncertu przygotowywali się przez wiele tygodni. Dyrygentem zespołu jest Marta Niemira. Pieśni śpiewane przez zespół były formą uwielbienia Boga. W uroczystość Bożego Ciała przypadł Dzień Matki. Nie zabrakło utworów na cześć Maryi – Matki Boga.

Prowadzącymi koncert byli ks. Tomasz Wieczorek, wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, oraz Zuzanna Rutkowska, wolontariuszka ŚDM z Żyrardowa.

Publiczność dopisała. Wśród nich była Jolanta Gonta, starosta powiatu sochaczewskiego. Byli także dziekan sochaczewski ks. Józef Staszewski, który jest koordynatorem ŚDM rejonu sochaczewskiego, oraz wicekoordynator ks. Roman Sękalski z parafii pw. św. Józefa Robotnika. A także księża z parafii pw. św. Wawrzyńca, na której terenie odbył się koncert – proboszcz ks. Piotr Żądło i wikariusz ks. Łukasz Warzyński.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.