Komunikat Wydziału Duszpasterskiego dotyczący Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie

19 SIERPNIA 2014

L.dz. 1878/2014

Przewielebny Księże Proboszczu,

W związku z postanowieniem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13.08.2014 r. , aby we wszystkich kościołach w Polsce dzień 26 sierpnia br. ( Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej ) był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Łowiczu przesyła w załączeniu stosowne materiały do wykorzystania przez Księży Proboszczów.

Apel Prezydium Konferencji, należy podać do wiadomości wiernym w ramach ogłoszeń parafialnych, w niedzielę 24 sierpnia br.

Zbiórkę do puszek na Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, należy przeprowadzić także w niedzielę 24 sierpnia br. po wszystkich Mszach świętych.

Zebrane ofiary należy przekazać do Wydziału Ekonomicznego Kurii Diecezjalnej w Łowiczu.

Kanclerz Kurii
ks. dr Stanisław Plichta