Komunikat ws. dołączenia modlitwy do św. Michała Archanioła podczas nabożeństw różańcowych

4 PAźDZIERNIKA 2018
ks. Kamil Goc

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w dniu 29 września br. wydało „Komunikat”, dotyczący codziennej modlitwy Różańca Świętego (…). Niniejszym zachęcam do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, aby wierni w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po jego zakończeniu dodawali wezwanie „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła”, napisaną przez Leona XIII.

W związku z powyższym proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji łowickiej modlitwę różańcową kończyć antyfoną „Pod Twoją obronę i „Modlitwą do świętego Michała Archanioła”.

Załączam tekst modlitwy obowiązujący w języku polskim, zatwierdzony przez Stolicę Apostolską: Święty Michale Archaniele! * Wspomagaj nas w walce, * a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha * bądź naszą obroną. * Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, * a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, * szatana i inne duchy złe, * które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, * mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

i chrześcijańskim pozdrowieniem

WIKARIUSZ GENERALNY