Kolejni pielgrzymi ruszyli do Matki Bożej na Jasną Górę

23 SIERPNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

To już trzecia pielgrzymka, jaka z diecezji łowickiej wyruszyła pieszo na Jasną Górę. We wtorek 20 sierpnia Mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła rozpoczęła się 33. Piesza Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę. Głowieńscy pątnicy do celu dotrą 24 sierpnia.

Na szlak wyruszyło prawie 200 osób, których żegnali biskup ordynariusz, ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupi, ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński i proboszcz parafii św. Jakuba, a także ks. Roman Wawrzyniak, proboszcz parafii w Baranowie, władze miasta i powiatu oraz wierni.

Po raz trzeci przewodnikiem i kierownikiem duchowym pielgrzymki jest ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Jakuba. Opiekę duchową zapewniają także ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Głownie, oraz ks. Adrian Czerwiński, wikariusz parafii w Dmosinie. Muzyczną oprawą zajęła się grupa Archeo. Wędrujących pielgrzymów podczas drogi odwiedzili wszyscy łowiccy biskupi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl