Kolędowanie z Kościołem Domowym

10 STYCZNIA 2011
W niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2011 r., Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba wziął udział we wspólnym kolędowaniu z rodzinami Domowego Kościoła w parafii Międzyborów. Wieczorne spotkanie odbyło się w rodzinnym domu Państwa Hanny i Grzegorza Aliszewskich z Międzyborowa. Po oficjalnym powitaniu przez gospodarza domu, Ks. Proboszcz Krzysztof Krawczyk przedstawił Księdzu Biskupowi zgromadzone rodziny. Wspólne dzielenie się opłatkiem zostało poprzedzone odsłuchaniem Bożego Słowa oraz wygłoszeniem życzeń przez Pasterza diecezji.
Uczestnicy spotkania wraz z Księdzem Biskupem zasiadając do wigilijnego stołu przy akompaniamencie pianina, skrzypiec i gitary śpiewali polskie kolędy, a na koniec obdarowali się skromnymi upominkami.
Od chwili objęcia diecezji łowickiej Biskup Ordynariusz w spotkaniu o takim charakterze – jak sam powiedział – wziął udział po raz pierwszy.