Klasyk w Skierniewicach ma nowego Dyrektora

30 CZERWCA 2014

Po 16 latach pracy odwołano ks. Adama Kostrzewę, pierwszego dyrektora i budowniczego szkół. Jego obowiązki przejął ks. Piotr Karpiński, który od roku pełnił funkcję wice dyrektora.

W Eucharystii poza uczniami, absolwentami, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli także: skierniewiccy dziekani, dyrektorzy skierniewickich szkół, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, oraz władze miasta na czele z prezydentem Leszkiem Trębskim i wice prezydent Beatą Jabłońską. Zwracając się do wiernych biskup ordynariusz nawiązując do przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa pytał zebranych czy czują w sobie bijące serce Jezusa? Czy są gotowi na Jego wołanie odpowiadać miłością ku bliźnim. Na zakończenie Eucharystii ks. biskup podziękował odchodzącemu dyrektorowi za 16 lat pracy. – W bardzo wielu instytucjach, szczególnie tych naznaczonych charyzmatem, czas mierzy się latami posługi dyrektorów. Ten 16 letni wycinek już na zawsze będzie liczony, jako czas, w którym dyrektorem rozrastającego się zespołu był ks. Adam Kostrzewa. Niech się cieszy z tego daru, jaki mógł dać. I niech się cieszy z tego, że myśmy ten dar przyjęli i razem z nim rozwijali by mógł być piękniejszym i jeszcze bardziej doskonałym, głębokim – mówił biskup.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.