KEP o roli Akcji Katolickiej w Kościele i życiu społecznym
Konferencja Episkopatu Polski kieruje do wiernych „List pasterski z okazji 30. rocznicy reaktywowania Akcji Katolickiej w Polsce”, przeznaczony do wykorzystania duszpasterskiego w niedzielę 31 maja 2026 r.
Dokument został zatwierdzony podczas 401. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Katowicach. Biskupi przypominają w nim historię Akcji Katolickiej w Polsce, jej rolę w życiu Kościoła oraz znaczenie apostolstwa świeckich we współczesnym świecie.
Treść Listu zamieszczona w wersji do pobrania. [PDF/DOC]