Kapłan diecezji łowickiej nominowany do prestiżowej Nagrody „Ślad”

28 MARCA 2012
Już po raz 11. wręczona zostanie coroczna Nagroda Dziennikarska im. Bp. Jana Chrapka „Ślad". W tym roku nominacje otrzymali: Grzegorz Górny, Marcin Jakimowicz, ks. Andrzej Luter, Jacek Moskwa i bp Grzegorz Ryś. Laureata poznamy 12 kwietnia podczas uroczystej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Cieszymy się z nominacji ks. Andrzeja Lutra, kapłana diecezji łowickiej. Został on – jak czytamy w uzasadnieniu – nominowany za styl duszpasterskiej aktywności w świecie dziennikarskim oraz gorzką, ale jakże trafną diagnozę stanu polskich mediów na łamach miesięcznika „Więź".

Głównego laureata tegorocznej Nagrody „Ślad" poznamy 12 kwietnia podczas uroczystej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca odbierze statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły i 10 tys. zł.

„Ślad" jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Przyznaje ją Kapituła uformowana bezpośrednio po śmierci bp. Jana Chrapka w 2001 roku, przez grono współpracujących z nim wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Nagroda ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!"

Laureatami dotychczasowych dziesięciu edycji Nagrody „Ślad" byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka i Tomasz Królak.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.