Już dziś zapraszamy na VI Diecezjalny Dzień Kobiet

13 LUTEGO 2019
Janusz Szwarocki

Po raz 6. w naszej diecezji odbędzie się doroczne spotkanie pań. W tym roku będzie odbywało się pod hasłem: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Uczennice Miłości”.

VI Diecezjalny Dzień Kobiet odbędzie się 2 marca w Skierniewicach.

W centrum naszego spotkania będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Tym razem Eucharystią w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach o godz. 9.30 rozpoczniemy nasze dziękczynienie i świętowanie. Na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię Chwały. Wręczymy też kolejne statuetki Anioła Dobroci samorządom i osobom, które niemal od początku wspierają nasze spotkania.

Kolejną nowością jest zmiana miejsca, w którym odbywać się będzie część wykładowo-rekreacyjna. Po Mszy św. przeniesiemy się bowiem do hali sportowej nr 2 przy ul. Pomologicznej 8, gdzie w czasie wykładów i świadectw chcemy wpatrywać się w Maryję, która jest pierwszą nauczycielką miłości. W temat wprowadzi nas ks. dr Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. Później, razem z Joanną Bątkiewicz-Brożek, dziennikarką, publicystką, tłumaczką, autorką książek poświęconych o. Dolindo Ruotolo, spróbujemy odkryć, jaka jest rola kobiety w Kościele. Podczas spotkania wysłuchamy także koncertu Patrycji Modlińskiej i Roberta Osama oraz świadectwa jednej z naszych uczestniczek.

Na przybyłe do Skierniewic niewiasty czekać będzie wiele niespodzianek, prezentów i atrakcji.

Duży obiekt, jakim jest hala sportowa, daje nam znacznie więcej możliwości. Wychodząc naprzeciw młodym mamom, postanowiliśmy przygotować specjalną salę dla dzieci, w której maluchy będą mogły bawić się, odpoczywać, oglądać bajki i twórczo spędzać czas z animatorami. Więcej będzie też stoisk, a także miejsc, w których będzie można odpocząć i… zrobić sobie zdjęcie retro. Już dziś zapraszamy wszystkie panie, by przejrzały swoje szafy i wydobyły z nich koronkowe rękawiczki, kapelusze, apaszki, sukienki, które przydadzą się podczas sesji zdjęciowej. Uczestniczki poprzednich edycji będą mogły przypomnieć sobie nasze wcześniejsze spotkania, oglądając wystawę ukazującą 5 dotychczasowych wydań DDK.

W zeszłym roku podczas naszego spotkania zorganizowaliśmy akcję dobroczynną na rzecz Domu Samotnej Matki w Krakowie. Także w tym roku chcemy, żeby nasze spotkanie przyniosło konkretne dobro. Dlatego na progu naszego wydarzenia mamy gorącą prośbę do pań, aby zabrały ze sobą kawałek ciasta, a także prezent (nowy) dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka i przedszkoli. Przywożąc książki, przybory szkolne czy zabawki, włączymy się w II akcję dobroczynną – Dzieło Dzielnych Kobiet. Inicjatywa ta, która będzie spinała zarówno Diecezjalny Dzień Kobiet, jak i Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, ma już swoje logo, będące od tej pory ­- mamy nadzieję – naszym znakiem rozpoznawczym.

Czekając na spotkanie, szukajcie nas na Facebooku. Dzieło Dzielnych Kobiet jest tam obecne. Obok ważnych, bieżących informacji każdego dnia zamieszczamy tam jedno z wezwań Litanii Chwały. Módlcie się z nami, oczekując VI DDK.

Szczegółowy program VI Diecezjalnego Dnia Kobiet

9.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach,
10.45-11.15 – przejazd uczestniczek do hali sportowej nr 2 przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach,
11.15-11.40 – powitanie uczestniczek, wprowadzenie, życzenia od włodarzy miast i gmin,
11.40-12.30 – wykład ks. drl. Adama Pawlaszczyka „Maryja – nauczycielka miłości”,
12.30-13.30 – wykład Joanny Bątkiewicz-Brożek „Kobiety w wizji ks. Dolindo Ruotolo”,
13.30-14.30 – przerwa na zupę, kawę i ciasto,
14.30-15.00 – świadectwo jednej z uczestniczek,
15.00-15.45 – czas na kobiety z pasją,
15.45-16.45 – koncert Patrycji Modlińskiej i Roberta Osama,
16.45-17.45 – zakupy, zdjęcia, rozmowy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”