Jubileusz zakonny s. Marietty Chlebus MSC

15 WRZEśNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Pasterza diecezji łowickiej dziękowano Panu Bogu za dar 25-ciu lat ślubów zakonnych s. Marietty ze Stowarzyszenia Misjonarek Krwi Chrystusa.
Liturgia miała miejsce w kościele parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, na terenie której Jubilatka od kilkunastu lat posługuje i mieszka. Jej praca jest szczególna, ponieważ wraz z innymi siostrami i osobami świeckimi wspomaga kapłanów w Domu Kapłana Seniora.

S. Marietta obchodzi już 28 rok życia w zgromadzeniu i przez te lata posługiwała nie tylko w diecezji Łowickiej, ale jej historia związana jest z Niemcami, Liechtensteinem i Szwajcarią, gdzie do tej pory ma wielu przyjaciół.

Na Eucharystii obecni byli kapłani diecezji łowickiej, zwłaszcza z Domu Kapłana Seniora, siostry ze zgromadzenia macierzystego oraz z innych zgromadzeń. Jednak większość obecnych stanowili świeccy, którzy w swoim życiu nie tylko poznali Siostrę, ale doświadczyli Jej wielkiej życzliwości i daru modlitwy.

Homilię wygłosił Biskup Łowicki, który bardzo mocno zaakcentował potrzebę uwielbienia Stwórcy. Wskazał na Maryję, w której życiu wielbienie Boga dokonywało się całe życie. Następnie s. Marietta odnowiła śluby zakonne.

Na sam koniec liturgii pod adresem Jubilatki zostały wypowiedziane słowa życzeń. P. Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, odczytał list od p. Premier Beaty Szydło a potem od siebie podziękował za dar wspólnego pielgrzymowania w grupie błękitnej ŁPPM. Pan Burmistrz Osiecki w imieniu wspólnoty lokalnej podziękował Siostrze za wielką życzliwość i zaangażowanie w życie Sochaczewa. W imieniu wspólnoty Domu Kapłana Seniora słowa wdzięczności nie tylko wypowiedział, ale i wyśpiewał ks. Andrzej Lisiak.

Nie zabrakło ciepłych słów ze strony proboszcza ks. kan. Piotra Żądły. Na uroczystości obecny był również proboszcz parafii rodzinnej s. Marietty. Podkreślił wielką religijność całej rodziny pokazując, że bez właściwej atmosfery w domu nie może się zrodzić powołanie. Były te słowa tym bardziej cenne, że na mszy byli obecni Rodzice Jubilatki jak i rodzeństwo ze swymi rodzinami.

S. Marietta pomaga również w Przedszkolu Diecezjalnym św. Aniołów Stróżów, co zostało podkreślone przez delegację, która złożyła życzenia zarówno od pracowników jak i przedszkolaków.

Nie obyło się również bez słów samej Jubilatki, która jak zawsze z uśmiechem i wielką serdecznością podziękowała wszystkim za dobro, które stało się jej udziałem. Najpierw samemu Bogu, potem Rodzicom, siostrom ze zgromadzenia i wszystkim pozostałym. Nie zabrakło podziękowań w języku niemieckim wypowiedzianych do przyjaciół z krajów niemieckojęzycznych, w których pracowała.

Następnie bp Andrzej Franciszek Dziuba udzielił uroczystego błogosławieństwa.

Po skończonej liturgii można było otrzymać pamiątkowy obrazek a życzeniom indywidualnym nie było końca…

Tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Antczak