Jubileusz dziesięciolecia przedszkola „u Bolesi”

31 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godzinie 12:00 w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu została odprawiona Msza św. dziękczynna za 10 lat istnienia Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament.

Na początku Mszy św. proboszcz parafii przywitał przybyłych gości i podziękował za dar wspólnej modlitwy. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

W swoim słowie bp ordynariusz mówił o prorokach, których zadaniem jest przekazywanie woli bożej: Pierwsze czytanie z księgi powtórzonego prawa przypomina nam, że naród wybrany miał proroków. Tych, którzy nie przepowiadali przyszłości, ale którzy przekazywali wolę bożą. Byli nosicielami bożego słowa. I w tym przekazie bożego słowa mieli być wierni. (…) My, zwykliśmy to mówić i czynimy to podczas każdej Eucharystii, przyjmujemy także boże słowo. Słyszymy w tym słowie bożą wolę, a więc – stajemy się prorokami. A prorok nie może milczeć; prorok nie może dla siebie zachować danej mu przez Boga woli – mówił bp ordynariusz.

W homilii bp Dziuba odniósł się także do patronki przedszkola – bł. Bolesławy Lament: Na pewno Jezus był takim autorytetem dla błogosławionej naszej wielkiej łowiczanki. Ona za Jego wolą szła, a tyle razy napotkała na swojej drodze działania złego ducha, który, podobnie może jak w ewangelii, krzyczał „wynoś się”, „ty jesteś niepotrzebna”. Ona jednak, pełna ufności szła dalej, bo wiedziała, że jej droga, którą wybrała po długich trudach, to nie jest pułapka zastawiona na nią przez Boga. Ale to jest jej droga życiowa, jej wielki charyzmat – mówił celebrans.

Na koniec Eucharystii głos zabrała s. Elwira Jadwiga Kruszewska – dyrektor przedszkola.

Po Mszy św. Biskup Łowicki rozdał nagrody za udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie „Droga Bolesławy Lament do świętości”

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński