Jubileusz 200-lecia Żywego Różańca

11 MAJA 2026
Biuro prasowe

W roku 2026 wspólnoty Żywego Różańca przeżywają jubileusz 200-lecia istnienia dzieła zapoczątkowanego przez bł. Paulinę Jaricot.

Centralnym wydarzeniem ogólnopolskim będzie III Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, które odbędą się na Jasnej Górze w dniach 5–6 czerwca 2026 roku. W programie przewidziano m.in. konferencje, wspólną modlitwę różańcową, procesję, czuwanie oraz uroczystą Mszę Świętą jubileuszową.

Diecezja Łowicka również włączy się w obchody jubileuszowe.

Diecezjalna stacja jubileuszowa odbędzie się 3 października 2026 r. w Domaniewicach. Natomiast w parafiach naszej diecezji niedziela 4 października będzie przeżywana jako parafialny dzień wdzięczności za 200 lat Żywego Różańca – z modlitwą różańcową, przypomnieniem postaci bł. Pauliny Jaricot oraz prośbą o rozwój wspólnot różańcowych.

Moderator diecezjalny zachęca również do podejmowania modlitwy w intencji Żywego Różańca podczas nabożeństw majowych.

Szczegółowy program wydarzeń jubileuszowych zostaje zamieszczony poniżej.

Podobne