IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

4 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po raz 9., tym razem pod hasłem: „Ulecz serca ranę”, 28 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Miejscem spotkania będzie świątynia parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej.

Po ubiegłorocznym spotkaniu wiele uczestniczek przyznało, że pomysł, aby pielgrzymować do sanktuarium, był odpowiedzią na ich potrzeby. Czas w drodze, wspólna modlitwa i obecność drugiej kobiety obok pozwalały lepiej i głębiej przygotować się do spotkania z najpiękniejszą i najlepszą Matką – Maryją.

Wsłuchując się w te potrzeby, a także w prośby o to, by wędrowanie nie było tylko spacerem (8 km dla wielu pań było zbyt krótką trasą), przygotowałyśmy 3 trasy o różnej długości. Każda z nich zakończy się w domu Matki Bożej Niepokalanej, która od wieków patronuje księżom marianom. Dotrzeć do Maryi pieszo będzie można z trzech parafii diecezji: Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach (parafia pod lasem – trasa 17 km, godz. 7.30), Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie (kościół farny – trasa 14 km, godz. 8) i św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim (5 km, godz. 11).

Ze względu na bezpieczeństwo pątniczek, a także na wymagania organizacyjne na wędrówkę obowiązują zapisy. Osoby, które chcą w niej wziąć udział, proszone są o przesłanie na adres: pielgrzymkakobiet@gosc.pl następujących danych: imię i nazwisko, numer telefonu, PESEL, parafia pochodzenia oraz parafia, z której chce się rozpocząć wędrówkę. Zapisać się można także telefonicznie pod numerami: 666 830 799 lub 666 026 781.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl