Instalacja nowych kanoników Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej
W zabytkowej Archikolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie odbyła się uroczysta instalacja nowych kanoników Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej. Obrzędom przewodniczył biskup łowicki Wojciech Osial. Elementem ceremonii było ucałowanie ołtarza przez nowych kanoników, zajęcie miejsc w stallach oraz złożenie homagium biskupowi diecezjalnemu na znak jedności i wierności Kościołowi.
Uroczystość poprowadził ks. Stanisław Banach, prepozyt kapituły. Z kanoników honorowych do grona gremialnych zostali podniesieni ks. Grzegorz Cieślak, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, i ks. Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach. Do grona kanoników honorowych włączono natomiast: ks. Rafała Babickiego, proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, ks. Sylwestra Bernata, dyrektora Domu Modlitwy i Formacji w WSD w Łowiczu, ks. Sławomira Tulina, proboszcza parafii św. Ojca Pio w Mszczonowie, i ks. Rafała Wiśniewskiego, proboszcza parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich w Kutnie.
Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl
Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”