Inauguracja roku akademickiego w WSD Łowicz

7 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Łukasz Antczak

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu rozpoczęli rok akademicki 2019/2020. Pierwszy rok formacji podjęło 6 kleryków. Na czas nauki alumnom, wykładowcom i moderatorom WSD przyświecać będzie hasło „W dialogu z Bogiem i człowiekiem”.

Mszą świętą w kaplicy seminaryjnej moderatorzy, wykładowcy i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu rozpoczęli nowy rok akademicki. Po raz pierwszy indeksy otrzymało 6 alumnów, którzy tym samym rozpoczęli nie tylko naukę, ale przede wszystkim duchową formację w murach seminarium.

Na pierwszy rok zostali przyjęci: Łukasz Sęk i Patryk Cieślak z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, Norbert Łańczak z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Jakub Lipke z parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, Kacper Wasiak z parafii św. Mikołaja w Żdżarach oraz Piotr Marasek z parafii św. Jakuba w Skierniewicach.

Nowy rok akademicki to dla każdego roku formacji nowe wyzwania, zadania i obowiązki. Wśród nich są m.in. praktyki w parafiach i szkołach, posługa w szpitalach, a także objęcie poszczególnych funkcji w seminarium. – Dla nas to jednocześnie uczelnia i dom, o który chcemy wspólnie dbać – mówią klerycy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl