Imieniny Biskupa Ordynariusza

2 GRUDNIA 2013

W święto św. Andrzeja Apostoła, podczas wieczornej Mszy św. sprawowanej w bazylice katedralnej w Łowiczu, kapłani i wierni modlili się w intencji bp. Andrzeja F. Dziuby, który tego dnia odchodził imieniny. W uroczystej Eucharystii uczestniczyła rzesza kapłanów na czele z biskupem seniorem Alojzym Orszulikiem, pracownicy kurii, władze miejskie i samorządowe, siostry zakonne, a także przedstawiciele różnych instytucji, parafii i szkół. Jako pierwsi przed Liturgią Słowa życzenia złożyli kapłani, władze wojewódzkie i miejskie oraz dzieci, które na imieniny pasterza diecezji przybyły w strojach łowickich.

Podczas homilii bp Ordynariusz przywołując postać św. Andrzeja zwrócił uwagę na fakt, jak atrakcyjny musiał być u początków Kościół, że mimo niebezpieczeństwa prześladowań poganie chcieli do niego należeć. Jak podkreślił kaznodzieja jego siłą byli pierwsi uczniowie, którzy mieli piękne stopy swojego świadectwa. – To byli cudowni świadkowie Jezusa. Autentyczni, przekonywujący swoi obliczem, u których była bardzo krótka droga od słowa do czynów. Od miłości serca do hojności rąk – mówił bp Dziuba, który na zakończenie homilii podkreślił, że także Kościół łowicki wpisany jest w tą wielką tradycję, i tak, jak pierwsi apostołowie każdy z obecnych wezwany jest do bycia wyrazistym świadkiem Jezusa.

Więcej o uroczystej Mszy św. można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.