Imieniny biskupa ordynariusza

1 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

30. listopada w bazylice katedralnej w Łowiczu o godzinie 18:00 została odprawiona Eucharystia z okazji święta św. Andrzeja apostoła. W tym dniu również obchodzi swoje imieniny biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej F. Dziuba. Z tej okazji na mszy św. licznie zgromadzili się kapłani z całej diecezji oraz władze miasta.

Eucharystii przewodniczył bp Dziuba przy koncelebrze bpa pomocniczego Wojciecha Osiala oraz bpa seniora Józefa Zawitkowskiego. W homilii bp ordynariusz odniósł się do zbawienia, które było głównym przesłaniem liturgii słowa: —To andrzejowe dzisiaj przesłanie o zbawieniu, które jest naszym udziałem, które sprawia, że jesteśmy na drodze zbawienia, nas też obliguje do tego, abyśmy włączyli się w to głoszenie orędzia ewangelii; abyśmy innym pomogli ją usłyszeć, zrozumieć i to tak w prawdzie, żeby zechcieli za tym orędziem pójść, żeby zechcieli to orędzie na nowo odkryć i tym orędziem się radować — mówił bp ordynariusz.

Na koniec mszy św. przyszedł czas na życzenia dla bpa Andrzeja. Delegacje poszczególnych stanów i grup działających w diecezji łowickiej życzyły solenizantowi przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w posłudze biskupiej. Nie zabrakło również podziękowań za dotychczasową pracę dla dobra społeczności diecezjalnej.

Po wysłuchaniu życzeń bp Dziuba udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: ks. Łukasz Antczak. Krzysztof Zwoliński