Imieniny Biskupa Ordynariusza

30 LISTOPADA 2017
ks. Łukasz Antczak

Wieczorem w katedrze łowickiej została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem przedstawicieli wszystkich stanów Diecezji Łowickiej. Okazja ku temu była szczególna, ponieważ tego dnia imieniny obchodzi Biskup Łowicki, Andrzej Franciszek Dziuba.

Na początku liturgii życzenia w imieniu całej diecezji, a szczególnie kapłanów pracujących w diecezji, wypowiedział prepozyt kapituły skierniewickiej, ks. kan. Sławomir Sobierajski. Również przedstawiciele władz samorządowych miast Łowicza i Żyrardowa wypowiedzieli dobre słowo wobec Solenizanta.

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było uroczyste wręczenie medalu św. Wiktorii obecnemu na modlitwie biskupowi Alojzemu Orszulikowi. Biskup Łowicki tym samym docenił całokształt pracy, jaką włożył pierwszy Ordynariusz Diecezji Łowickiej  w jej rozwój.

Tradycją się stało, że tego dnia homilię głosi sam dostojny Solenizant. W wygłoszonym słowie podkreślił  wagę powołania i odpowiedzi na nie.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy chętni mogli osobiście złożyć życzenia ks. biskupowi Andrzejowi.

Homilia