Ikona Pani Jasnogórskiej peregrynująca po diecezji przybyła do parafii Wniebowzięcia NMP w Łaniętach

2 MAJA 2017

Na znak szacunku i czci przybywającą ikonę ucałował ks. Robert Awerjanow, proboszcz parafii. Po powitaniu obraz do świątyni na swoich ramionach ponieśli go: ojcowe, matki, młodzież i strażacy. Droga przemarszu została przyozdobiona nie tylko kolorowymi wstążkami i flagami, ale także tablicami z kolejnymi wezwaniami Litanii Loretańskiej.

Ciepłe słowa powitania wypowiedział najpierw ks. proboszcz. – Dziś, patrzymy w Twoje oczy Matko!. Ty znasz wszystko, co nas cieszy, boli. Ty znasz nasze przewinienia i dążenia. Pani Jasnogórska pomóż wszystkim w naszej parafii cierpliwie, z Ewangelią w sercu przejść przez życie – mówił ks. Robert.

Panią Jasnogórską powitał także wójt gminy ST. Jędrzejczak, który wpatrując się w cudowny wizerunek ze wzruszeniem mówił: Matko Najświętsza, Królowo Narodu Polskiego w imieniu władz samorządowych serdecznie Cię witamy na łanięckiej ziemi. To dzisiejsze Twoje nawiedzenie, to wydarzenie o historycznym znaczeniu w życiu naszej gminy i parafii. Chciałoby się za św. Elżbietą wołać, a skądże mi to, że Matka Pana naszego przychodzi do nas? Wierzymy, że przysyła nam Ciebie Pan Jezus. Z Tobą, nam ludziom utrudzonym codziennym życiem będzie łatwej odnaleźć drogę do Boga – mówił wójt.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.