Ikona MB w Cielądzu

17 PAźDZIERNIKA 2016

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielądzu przygotowały w świątyni wystawę prac plastycznych z portretami Najświętszej Panienki. Nad nimi widniał wers pieśni: „Maryjo, śliczna Pani, Matko Boga i ludzi na ziemi”. Podczas nawiedzenia dzieci chętnie rodzinie i bliskim wskazywały swoje prace – dar, który przyniosły dla Maryi.

Mieszkańcy pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego przeszli procesją do kościoła pw. Świętej Trójcy w Cielądzu, gdzie rozpoczęło się powitanie ikony MB Częstochowskiej. Madonnę powitał o. Marek Reiwer CSSp.,  proboszcz parafii, kapłani, przedstawiciele rodzin, młodzież i dzieci. Wszyscy podziękowali Maryi za to, że zechciała zagościć nie tylko w ich okolicy, ale także w ich domach i sercach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.