Ikona MB w Białej Rawskiej

15 LISTOPADA 2016

Po wizerunek Matki Bożej wyszła długa procesja z chorągwiami i feretronami. Podczas drogi wiernym towarzyszyła orkiestra dęta pod batutą Szczepana Bieszczada, a dzieci radośnie machały flagami i balonikami w kolorach maryjnych. Jako pierwsi obraz przywitali ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba oraz proboszcz parafii ks. Bogdan Zatorski. Następnie na swoje ramiona wizerunek Maryi przejęli ojcowie, matki, młodzież, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz strażacy, którzy podczas Eucharystii wytrwale pełnili wartę przy Królowej. Maryja swoje miejsce w białorawskiej parafii znalazła nie tylko na tronie z koroną, lecz także w sercach licznie przybyłych wiernych.

– Właśnie dziś w waszej parafii nawiązuje się niezwykła nić jedności w wierze, waszej jedności z Tą, która urodziła Jezusa. Odtąd dzięki tej łasce Maryja i wy stajecie się sobie bliscy. Przez całą dobę macie okazję porozmawiać z Nią o wszystkim. Dziękujcie, proście, oddajcie cześć, błagajcie i wzmacniajcie tę nić – mówił w homilii bp Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.