Ikona MB Częstochowskiej w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego

8 WRZEśNIA 2016
admin

Wierni już od godz. 16.30 czekali na skrzyżowaniu na przyjazd Czarnej Madonny wraz z ordynariuszem diecezji łowickiej bp. Andrzejem F. Dziubą, księżmi posługującymi w parafii na czele z proboszczem ks. Stanisławem Lechem oraz ojcem bernardynem, który prowadzi misje święte w żyrardowskiej parafii przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na powitanie ikony przybył także prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński.

Jako pierwsi obraz nieśli mężczyźni – ojcowie rodzin. Następnie wizerunek Maryi przejęły matki, a po nich – liturgiczna służba ołtarza. W świątyni zaś przedstawiciele rodzin oddali hołd naszej Matce i złożyli kwiaty przed Jej obrazem.

W homilii bp Dziuba wyraził pragnienie, by Żyrardów stał się jak druga Kana Galilejska. – Niech po odwiedzinach Maryi w waszym mieście powoli zaczną się zmiany na lepsze, jak zamiana wody w wino – mówił ordynariusz łowicki.

Po uroczystej Mszy św. odsłonięto tablicę upamiętniającą nawiedzenie parafii przez Maryję w roku pełnym jubileuszy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl

Trzeba podkreślić, że Proboszcz – ks. prał dr Stanisław Lech jest jednocześnie autorem tekstu hymnu śpiewanego w czasie nawiedzenia ikony w Diecezji Łowickiej. Autorem melodii jest ks. kan. dr hab. Robert Bernagiewicz.

Podobne