Ikona MB Częstochowskiej uczestniczyła w procesji w Łęczycy

21 MAJA 2017

Po Mszy św. kończącej nawiedzenie w kościele parafii św. Andrzeja Apostoła orszak z obrazem wyruszył w stronę kościoła oo. bernardynów. W procesji ikonę nieśli m.in. kapłani. Grała Orkiestra Gminy Łęczyca. Tymczasem od oo. bernardynów wyruszyła procesja powitalna z bp. Józefem Zawitkowskim. Obie kolumny spotkały się przy granicy parafii i połączyły w jedną.

Zanim procesja skierowała się w stronę kościoła bernardyńskiego, ramy obrazu ucałowali bp Zawitkowski i o. Leszek Walkiewicz OFM, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Ikonę nieśli ojcowie, matki, młodzież i parafialna straż Grobu Pańskiego. Na czele procesji szły dziewczęta w strojach komunijnych.

W świątyni o. Walkiewicz rozpoczął powitanie Maryi od słów św. Franciszka z Asyżu, zakonodawcy. – Bądź pozdrowiona Pani, Święta Królowo, Święta Boża Rodzicielko – Maryjo, wybrana przez Najświętszego Ojca z nieba. W Tobie była i jest, wszelka pełnia łaski i wszelkie dobro – mówił proboszcz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.