Ikona Maryi w parafii Św. Jana Chrzciciela w Kutnie

30 KWIETNIA 2017

Można klęczeć całą noc i dzień przed obrazem i być daleko od Boga. Trzeba otworzyć się na Jego działanie – powiedział w homilii bp Osial. – Maryja uczy nas stać pod krzyżem. Powinniśmy być posłuszni Panu Bogu aż po krzyż, choć to kosztuje, ale trzeba się zmagać z problemami, spojrzeć na nie po Bożemu. Walczyć o czas dla domu, męża, dzieci, czas, by odwiedzić chorego czy starszych rodziców, przebaczyć sobie nawzajem – podkreślał biskup.

– To jest cud. Odkąd jestem w tej parafii, nie widziałem jeszcze tak licznego zgromadzenia, a to wszystko dla Maryi – powiedział w podziękowaniach ks. Romanowski. – Nie dziwię się, że nie potraficie rozstać się z ikoną – mówił wzruszony proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela do obecnych na modlitwie proboszczów kutnowskich parafii – ks. Sędrowskiego i ks. Piotra Dominiaka.

Po nabożeństwie  wierni czuwali przy ikonie przez całą noc. Tuż po Apelu Jasnogórskim, o godz. 22 rozpoczęła się Msza św. w intencji powołań, która zjednoczyła wokół ołtarza wielu duchownych pracujących i pochodzących z parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.