III edycja konkursu poetyckiego „SOLI DEO”

22 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

W roku szkolnym 2017/2018 łowicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zorganizował trzecią edycję konkursu poetyckiego „SOLI DEO” im. kard. Stefana Wyszyńskiego, skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Diecezji Łowickiej. Do młodych poetów należało napisanie wiersza, o tematyce nawiązującej do programu duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu. Na zaproszenie odpowiedziało 19 szkół z których przysłano ok. 40 wierszy. Finał konkursu odbył się 20 kwietnia w sali multimedialnej w Domu Biskupa Łowickiego. Nadesłane prace zostały poddane ocenie jury pod przewodnictwem pisarza i poety o. Jerzego Chrzanowskiego CP, pasjonisty z Rawy Mazowieckiej.

W kategorii szkół ponadgimnazjlanych I miejsce zdobyła Anna Żeberkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, II miejsce– Wiktoria Linowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, III miejsce – Karol Piotr Jagura z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu. Wyróżnienie przyznano Joannie Góraj z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

W kategorii gimnazjum najlepszy okazał się Jan Grzelczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej. II miejsce zajęła Wiktoria Widarska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach, a III miejsce należało do – Anny Adamowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie. Jury wyróżniło w tej kategorii Wioletę Pasińską ze Szkoły Podstawowej w Radziejowicach i Dominikę Jaros ze Szkoły Podstawowej w Popowie.

Galę wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycił Biskup Ordynariusz Andrzej F. Dziuba, który jednocześnie objął patronatem zorganizowany konkurs.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki

 

Podobne