III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

13 KWIETNIA 2016

W tym roku w naszej diecezji odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, której organizacji podjęła się redakcja „Gościa Niedzielnego” we współpracy z siostrami Apostolinkami. Pielgrzymka odbędzie się dnia 14 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Mąkolicach.
Podczas pielgrzymki, której hasło brzmi „Miriam wie najlepiej”, zaplanowano modlitwę przed relikwiami świętych i błogosławionych kobiet, konferencję o Matce Bożej, którą wygłosi Marcin Jakimowicz z „Gościa Niedzielnego”, nabożeństwo różańcowe z rozważaniami s. Anny Marii Pudełko, świadectwa, oraz wspólną agapę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w centrum spotkania będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja F. Dziuby, na zakończenie której kobiety zawierzą się Matce Bożej. Zachęcamy wszystkie uczennice, panie, kobiety, babcie, a także osoby konsekrowane z Księdza Proboszcza parafii do udziału w tym wydarzeniu. Wraz z nami będzie się modlił także ks. Robert Wielądek, misjonarz miłosierdzia posłany – w Roku Miłosierdzia – przez Ojca św. Franciszka.
Podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet każda z przybyłych niewiast otrzyma świecę, różaniec i boże krówki. Będzie też możliwość przekazania wykonanych przez siebie krzyżyków dla wiarygodnych opatrzonych wyznaniem wiary.

WIKARIUSZ GENERALNY
Ks. prał. Wiesław Wronka

Program Trzeciego Diecezjalnego Dnia Kobiet:
9.30 -10.00 – Przybywanie uczestniczek
10.00 -10.30 – Wprowadzenie, przywitanie i modlitwa przy relikwiach błogosławionych i świętych kobiet
10.30 -11.30 – Wykład Marcina Jakimowicza „Jestem zdolny do wszystkiego”
11.30 – 12.00 – Przygotowanie do Eucharystii
12.00 – 13.30 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby zawierzenie kobiet diecezji Matce Bożej.
13.30 – 14.15 – Przerwa na posiłek (kawa, herbata, ciasto)
14.15 – 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe z rozważaniami s. Anny Marii Pudełko AP
15.30 -16. 15 – Świadectwo ks. Robert Wielądek – misjonarz miłosierdzia
16.15 – Agapa, występy, tańce

(Zapraszam także kapłanów do Mąkolic na Mszę św. w intencji kobiet naszej diecezji, proszę zabrać białą stułę i albę).