II Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie

9 CZERWCA 2015

Pochód wyruszył dziś ok. 12.40 tuż po Mszy św. w kościele św. Wawrzyńca. W radosnej manifestacji wartości rodzinnych i w obronie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci uczestniczyło blisko 1000 mieszkańców w różnym wieku. Tak jak rok temu marsz zakończył się na stadionie miejskim. Wchodzących na teren Miejskiego Klubu Sportowego witali pieśnią ze sceny młodzi chórzyści. Wokalna formacja powstała z połączenia scholi kutnowskich parafii św. Wawrzyńca i św. Jana Chrzciciela oraz Świętej Trójcy w Strzelcach.

Po krótkim koncercie rozpoczął się piknik rodzinny. W marszu szedł również dziekan kutnowski ks. Stanisław Pisarek. Przekazał zebranym pod sceną pozdrowienia od ordynariusz łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby. Mówił także o tym, że życie rodzinne powinno opierać się na Bogu. – W kościele modliliśmy się w intencji rodzin. I tam powtarzałem: „Rodzina Bogiem silna”. Jeśli to hasło naprawdę będzie w naszych sercach, to nie będzie zjawiska aborcji i eutanazji, bo w naszych rodzinach będzie mieszkał Bóg – mówił dziekan Pisarek.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.