Grupy Błękitna i Cytrynowa już pielgrzymują

5 SIERPNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

Dzień wcześniej na szlak ŁPPM rusza także grupa Błękitna. Pątnicy z Sochaczewa pierwszy dzień wędrówki rozpoczęli od Eucharystii w kościele św. Wawrzyńca. Teraz przemierzają diecezję łowicką, by wieczorem uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Grupa cytrynowa już po raz 26. wyruszyła na pielgrzymi szlak do Częstochowy. W 1993 r. po raz pierwszy z Żychlina cytrynowi wyruszyli, by połączyć się z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Młodzieżową. Od 1996 r. łączą siły z ŁPPM. „Cytryny” wyruszają z kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie 5 sierpnia, by 6 dołączyć do pozostałych grup w Łowiczu.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej relacji z pielgrzymki na stronie lppm.pl i w Radiu Victoria oraz lowicz.gosc.pl  zakładka Pielgrzymka łowicka