Godzina łaski

10 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w wielu kościołach i domach w samo południe rozpoczęto szturmowanie nieba. Dzień wcześniej w kilku wspólnotach ku czci Niepokalanej modlono się akatystem.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu nabożeństwu z akatystem przewodniczył ks. Piotr Kaczmarek, rektor. Ze wspólnotą seminaryjną modlili się także bp Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial, którzy na zakończenie udzielili zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Wielu wiernych modliło się 8 grudnia w kościołach, kaplicach. Tak było choćby w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach. W samo południe wierni rozpoczęli czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Adorację, podczas której odmawiali m.in. Różaniec, poprowadziły koła różańcowe i wspólnoty o. Pio i Faustinum.

W Złakowie Kościelnym tego dnia 132. rocznicę istnienia w parafii świętowały bezhabitowe siostry służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.