Finały GP Diecezji Łowickiej

10 KWIETNIA 2016

O godz. 8.30 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się 6 lutego w Rawie Mazowieckiej u oo. Pasjonistów. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Domaniewic, Witoni, Puszczy Mariańskiej i Sadkowic. Grupa B to zespoły z parafii: Kutno pw. Św. Wawrzyńca (zgodnie z regulaminem za parafię Trębki, która odpowiednio wcześniej wycofała się z finału diecezjalnego), J.Ch.D.P w Łowiczu, Św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej i Góry Św. Małgorzaty.

Do półfinałów awansowały Witonia i Rawa Mazowiecka oraz Łowicz i Sadkowice. W pierwszym meczu półfinałowym między Witonią a Rawa Mazowiecką walka była zacięta do ostatniego gwizdka i dopiero po rzutach karnych drużyna z Rawskiego terenu wygrała 3:1. Drugi półfinał zakończył się remisem 0:0 i również dopiero w rzutach karnych zwyciężyły Sadkowice nad Łowiczem 2:1.

Mecz o 3. miejsce był również zacięty co półfinały. I tu lepsza okazała się parafia Witonia wygrywając 1:0 z parafią J.Ch.D.P. w Łowiczu.

Mecz finałowy to już inna historia. Finał wygrała parafia z Sadkowic, pokonując parafię z Rawy Mazowieckiej 3:1. Tym samym po raz pierwszy Sadkowice został Mistrzem Diecezji i będą reprezentować nas na Mistrzostwach Polski LSO w Rzeszowie.

A oto ostateczny wynik finałów:

1. Parafia Sadkowice – Puchar Biskupa Łowickiego
2. Parafia Św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej – Puchar Wojewody Łódzkiego
3. Parafia Witonia – Puchar Wójta Gminy Daszyna
4. Parafia J.Ch.D.P. w Łowiczu – Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego
5. Parafia Św. Wawrzyńca w Kutnie – Puchar Starosty Łęczyckiego
6. Parafia Puszcza Mariańska – Puchar Posła na Sejm Grzegorza Schreibera
7. Parafia Góra Św. Małgorzaty – Puchar Posła na Sejm Pawła Bejdy
8. Parafia Domaniewice – Puchar Senatora Przemysława Błaszczyka
9. Parafia Św. Józefa Robotnika w Sochaczewie nie stawiła się na finał

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:

Najlepszy Strzelec – nagroda redakcji” Gościa Niedzielnego” – Tomasz Popowski z Sadkowic

Najlepszy Bramkarz – Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Witonia – Kamil Młodzik z Rawy Mazowieckiej

Najlepszy Piłkarz – Nagroda Radia Victoria – Krzysztof Wielgosz z Kutna

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali: Biskup Łowicki JE Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, Proboszcz parafii w Witoni ks. kan. Zbigniew Olton, Dziekan Dekanatu Kutno Św. Michała Archanioła ks. Ireneusz Chmielewski, Proboszcz Strzegociński ks. Zbigniew Strzałkowski, p. Mirosław Włodarczyk – Wójt Gminy Witonia, Poseł na Sejm RP Paweł Bejda, Radny Łódzkiego Sejmiku Wojewódzkiego Robert Baryła (delegat posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka), a w imieniu Łódzkiego ZPN – p. Tomasz Garwicki. A także Starosta Łęczycki p. Wojciech Zdziarski, Przewodniczący Rady Gminy Witonia p. Jarosław Marciniak, Wójt Gminy Daszyna p. Zbigniew Wojtera, Janusz Wojtczak Prezes LKS „Witonianka”, Dyrektor SP w Witoni p. Urszula Graczyk oraz Dyrektor GIM w Witoni p. Ilona Jędrzejczak oraz przedstawiciele firm sponsorujących XII GP LSO Diecezji Łowickiej.

Bardzo dziękuję za bezcenną i nieocenioną pomoc w organizacji Panu Wójtowi Gminy Witonia Mirosławowi Włodarczykowi oraz Panu Michałowi Włodarczykowi.

ks. Sebastian Antosik – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców