Finał piłki nożnej

23 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

Mistrzami diecezji łowickiej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej zostały drużyny parafii w Boczkach Chełmońskich, Bednarach i Bełchowie.

W sobotę 21 kwietnia w Skierniewicach odbyły się zawody finałowe XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch halach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozgrywki poprzedziła Msza św. za śp. Michała Wieczorka, asystenta diecezjalnego duszpasterza sportowców, który zmarł 5 tygodni temu. Eucharystii w skierniewickim kościele św. Jakuba Apostoła przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Mszę św. koncelebrowali biskup pomocniczy Wojciech Osial, ks. SebastianAntosik, diecezjalny duszpasterz sportowców, oraz kapłani – opiekunowie drużyn. Z ministrantami i lektorami modliła się najbliższa rodzina śp. Michała Wieczorka.

Podczas gali finałowej uhonorowano 4 najlepsze drużyny oraz najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju w każdej kategorii.

Nagrody wręczali bp Dziuba, bp Osial, a także bp Józef Zawitkowski, ks. Jan Pietrzyk, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, przedstawiciel sponsorów Adam Sondka oraz Zbigniew Zagajewski, przedstawiciel wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Skierniewice