Finał IX Grand Prix Diecezji Łowickiej – kategoria „Podstawówka”

6 KWIETNIA 2013

Wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn z całej Diecezji.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek
1. Sochaczew p.w. św. Wawrzyńca – Mistrzostwo Diecezji, puchar Biskupa Łowickiego
2. Regnów – puchar Wójta Gminy Jaktorów Macieja Śliwerskiego
3. Bełchów – puchar Proboszcza parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie
4. Wysokienice
5. Żyrardów p.w. św. Karola Boromeusza
6. Boczki Chełmońskie
7. Żychlin
8. Międzyborów
Najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Wójcik z parafii Regnów (6 bramek), najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Klasztorny z parafii Regnów a najlepszym zawodnikiem opiekunowie i kapitanowie drużyn uznali zawodnika także z tej samej parafii – Bartosza Wójcika. Nagrody indywidualne ufundowane m.in. przez Wicestarostę Powiatu Grodziskiego Sławomira Kamińskiego oraz redakcję „Gościa Niedzielnego”.

Mistrz Diecezji, czyli zawodnicy z parafii Sochaczew wystąpili w następującym składzie: Przemysław Chlebowski, Wojciech Fortuna, Przemysław Baczyński, Piotr Adamiak, Konrad Szymaniak, Michał Kaliński, Szczepan Felczak, Jakub Felczak, Paweł Kaliński in Dennis Bregu. Opiekunem drużyny jest ks. Mariusz Makowski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna otrzymała dyplom i puchar. Zwycięzcy, poza pucharem ks. Biskupa i dyplomem, w nagrodę będą reprezentowali Diecezję na Mistrzostwach Polski LSO w dniach 1-2 maja w Radomiu.

W czasie rozgrywek towarzyszyli nam: ks. Adam P. Bednarczyk – Dziekan miejscowy oraz p. Maciej Śliwerski – Wójt Gminy Jaktorów, Sławomir Kamiński – Wicestarosta Powiatu Grodziskiego. To przede wszystkim oni wręczali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Organizatorami Finałów w Międzyborowie było Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Łowickiej oraz Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie. Tutaj zatem należą się podziękowania ks. Robertowi Błaszczykowi – opiekunowi ministrantów parafii Międzyborów ale przede wszystkim p. Pawłowi Zbigniewowi Mireckiemu – głównemu organizatorowi turnieju ze strony Parafii.
Więcej o turnieju „Gościu Niedzielnym”