Finał IX Grand Prix Diecezji Łowickiej – kategoria „Open”

16 MARCA 2013

Wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn z całej Diecezji, w tym gościnnie reprezentacja WSD w Łowiczu.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek
1. Bełchów – Mistrzostwo Diecezji, puchar Biskupa Łowickiego
2. Łowicz pw. Świętego Ducha – puchar ks. bpa Alojzego Orszulika SAC
3. Wysokienice – puchar Proboszcza parafii p.w. Świętego Ducha
4. Sadkowice
5. Mszczonów pw. św. Jana Chrzciciela
6. Piątek
7. Sochaczew pw. św. Wawrzyńca
8. Reprezentacja WSD w Łowiczu – gościnnie
Najlepszym strzelcem turnieju został Daniel Wasiak z parafii Bełchów (11 bramek), najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz Kawęczyński z parafii Sadkowice a najlepszym zawodnikiem opiekunowie i kapitanowie drużyn uznali zawodnika z Łowicza z parafii p.w. Świętego Ducha – Sebastian Sumiński. Nagrody indywidualne ufundowane m.in. przez redakcję „Gościa Niedzielnego”.

Mistrz Diecezji, czyli zawodnicy z parafii Bełchów wystąpili w następującym składzie: Andrzej Bakalarski, Bartłomiej Bakalarski, Mariusz Bakalarski, Paweł Bober, Tomasz Niedźwiadek, Daniel Wasiak, Piotr Bakalarski i Dawid Laska. Opiekunem drużyny jest ks. Piotr Staniszewski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna otrzymała dyplom i puchar. Zwycięzcy, poza pucharem ks. Biskupa i dyplomem, w nagrodę będą reprezentowali Diecezję na Mistrzostwach Polski LSO w dniach 1-2 maja w Radomiu.

W czasie rozgrywek towarzyszyli nam: ks. bp Alojzy Orszulik SAC – Biskup Senior oraz p. Grzegorz Janeczek – Burmistrz Miasta Głowna. To przede wszystkim oni wręczali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Organizatorami Finałów w Głownie było Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Łowickiej oraz Parafia p.w. Świętego Ducha w Łowiczu. Tutaj zatem należą się podziękowania ks. Władysławowi Moczarskiemu – Proboszczowi oraz ks. Witoldowi Pankowi – opiekunowi ministrantów parafii Świętego Ducha.

Zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Niedzielnego”

Więcej o turnieju „Gościu Niedzielnym”