Finał IX Grand Prix Diecezji Łowickiej – kategoria „Gimnazjum”

13 KWIETNIA 2013

Wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn z całej Diecezji.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek
1. Bełchów – Mistrzostwo Diecezji, puchar Biskupa Łowickiego
2. Piątek – puchar Proboszcza parafii p.w. św. Wawrzyńca dk. i m. w Sochaczewie
3. Witonia – puchar redakcji „Gościa Niedzielnego”
4. Boczki Chełmońskie
5. Sochaczew p.w. św. Wawrzyńca
6. Żyrardów p.w. św. Karola Boromeusza
7. Wysokienice
8. Janisławice

Najlepszym strzelcem turnieju został Miłosz Kubel z parafii Bełchów (6 bramek), najlepszym bramkarzem został wybrany Dawid Laska również z parafii Bełchów a najlepszym zawodnikiem opiekunowie i kapitanowie drużyn uznali zawodnika z parafii Piątek – Mateusza Ciąpałę. Została również wręczona specjalna Nagroda ustanowiona przez gospodarzy dla zawodnika „Fair play” – został nim Grzegorz Kuba z parafii Wysokienice.
Nagrody indywidualne zostały ufundowane przez: Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego (najlepszy zawodnik i najlepszy strzelec), Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca (nagroda „Fair play”) oraz redakcję „Gościa Niedzielnego” (najlepszy bramkarz).

Mistrz Diecezji, czyli zawodnicy z parafii Bełchów wystąpili w następującym składzie: Piotr Bakalarski, Bartłomiej Bakalarski, Aleksander Bartosiewicz, Dawid Laska, Patryk Przybysz, Kacper Papiernik i Miłosz Kubel . Opiekunem drużyny jest ks. Piotr Staniszewski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna otrzymała dyplom i puchar. Zwycięzcy, poza pucharem ks. Biskupa i dyplomem, w nagrodę będą reprezentowali Diecezję na Mistrzostwach Polski LSO w dniach 1-2 maja w Radomiu.

W czasie rozgrywek towarzyszyli nam: ks. bp Andrzej F. Dziuba, ks. Dziekan – Józef Staszewski, ks. Proboszcz – Piotr Żądło, Dyrektor Gimnazjum – Małgorzata Gorgis oraz p. Maciej Małecki – Poseł na Sejm RP. To przede wszystkim oni wręczali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Organizatorami Finałów w Sochaczewie było Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Łowickiej oraz Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Tutaj zatem należą się szczególne podziękowania ks. Mariuszowi Makowskiemu – opiekunowi ministrantów parafii św. Wawrzyńca.

Więcej o turnieju w „Gościu Niedzielnym”

Zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Niedzielnego”