Finał diecezjalny Olimpiady Wiedzy Religijnej

10 CZERWCA 2016
admin

W finale wzięło udział 61 gimnazjalistów, którzy z powodzeniem przebrnęli etapy szkolny i dekanalny. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Przygotował ją Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością bulli papieża Franciszka „Misericordiae Vultus”, wskazanym przez organizatorów zakresem Katechizmu Kościoła Katolickiego, oraz Listów św. Jana Apostoła w przekładzie zawartym w Biblii Tysiąclecia.

Ordynariusz łowicki poinformował, że czynione są starania, żeby OWR, podobnie jak Olimpiada Teologii Katolickiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miała swój finał ogólnopolski.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i albumy. Wyróżnieni zostali także gimnazjaliści, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Upominki otrzymali również ich opiekunowie. Nagrody wręczał bp Dziuba.

I miejsce zajęła Agata Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 4 w Łowiczu, II – Lidia Majda z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, a III – Daria Borecka z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.

Podobne