Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

13 STYCZNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W czwartek 12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu ok. 40 uczniów szkół średnich z diecezji napisało test wiedzy religijnej, który pozwoli wyłonić reprezentanta na ogólnopolski etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Ta odbędzie się w kwietniu w diecezji pelplińskiej.

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu ok. 40 uczniów ze szkół średnich, m.in. z LO im. F. Chopina w Sochaczewie, LO Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, LO w Łęczycy, LO im. H. Dąbrowskiego w Kutnie, napisało test wiedzy, który obejmował zagadnienia wokół hasła: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Test trwał 45 minut. Znalazły się w nim pytania dotyczące Katechizmu Kościoła Katolickiego, wybranego fragmentu Ewangelii J 3,1-2, ale także tekstu ks. Adama Kubisia „Uniwersalny wymiar miłości Boga według J 3,16, »Verbum Vitae« 23(2013)” oraz tekstów zmarłego niedawno papieża seniora Benedykta XVI.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl