Eliminacje XV Grand Prix Diecezji Łowickiej Liturgicznej Służby Ołtarza

30 PAźDZIERNIKA 2018
Janusz Szwarocki

Rozpoczęły się eliminacje XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. W turnieju w Sochaczewie zwyciężyła reprezentacja parafii w Jaktorowie.

Zawody odbyły się w sali Szkoły Podstawowej nr 1. Rywalizowały drużyny rejonu sochaczewsko-żyrardowskiego w kategorii lektor młodszy, obejmującej uczniów klas od VI do VIII podstawówki i III gimnazjum.

W turnieju zagrały reprezentacje parafii: św. Wawrzyńca w Sochaczewie, MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, św. Bartłomieja Ap. w Rybnie, Świętej Rodziny w Jaktorowie oraz św. Michała Archanioła w Zycku.

Mecze toczyły się w dwóch grupach. Po nich nastąpiły półfinały. W pierwszym z nich spotkały się drużyny z Sochaczewa. Po 10 minutach regulaminowego czasu mecz zakończył się wygraną 5:3 ministrantów z parafii św. Wawrzyńca.

Drugi półfinał, rozegrany pomiędzy drużynami z Jaktorowa i Zycka, zakończył się wynikiem 1:1. O tym, kto zagrał w finale, zadecydował konkurs rzutów karnych. Wyższość pokazali zawodnicy z Jaktorowa, ustanawiając ostateczny wynik meczu na 4:3.

Mecz o III miejsce w regulaminowym czasie gry zakończył się również wynikiem 1:1. W rzutach karnych lepsza była drużyna z Zycka, która triumfowała nad drużyną z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie. Wynik to 3:1.

Finał turnieju rozegrany został pomiędzy drużynami z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie i Jaktorowa. Triumf w regulaminowym czasie gry wywalczył Jaktorów, ustanawiając wynik meczu na 2:1.

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Jaktorów
  2. Sochaczew – św. Wawrzyniec
  3. Zyck
  4. Sochaczew – MB Nieustającej Pomocy
  5. Żyrardów – MB Pocieszenia
  6. Rybno

Najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Błaszczyk z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, a najlepszym strzelcem – Michał Nowakowski z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie.

Po rozgrywkach nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów. Wręczyli je dziekani dwóch sochaczewskich dekanatów – dziekan dekanatu Sochaczew-Boryszew ks. Jacek Skrobisz oraz dziekan dekanatu Sochaczew – św. Wawrzyniec ks. Piotr Żądło. Objęli oni patronat nad turniejem. Za organizację byli odpowiedzialni wikariusze z obu parafii – ks. Mariusz Makowski z Boryszewa oraz ks. Grzegorz Krupa ze św. Wawrzyńca.

Dwie pierwsze drużyny awansowały do finału diecezjalnego, który odbędzie się w 9 marca 2019 r. w Rawie Mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl